Implant brody powiększył jądro

| Zdrowie/uroda
OptoScalpel, CC

Po raz pierwszy w historii chirurgii estetycznej specjaliści posłużyli się silikonowym implantem brody, by nadać jądrom symetryczny wygląd.

Fernando Ugarte z Universidad Nacional Autónoma de México, główny autor artykułu, który ukazał się w Journal of Sexual Medicine,przekonuje, że to dobre rozwiązanie dla rzesz niezadowolonych z rozmiaru jąder.

Czterdziestopięciolatka operowano z powodu prawostronnego wnętrostwa. Meksykańscy lekarze najpierw usunęli niefunkcjonujące jądro, a później wszczepili implant. W porównaniu do niego, lewe jądro pacjenta wyglądało na sporo mniejsze. Operowany zmagał się z problemami dotyczącymi obrazu ciała, zdiagnozowano u niego nawet dysmorfofobię. Ostatecznie w 2011 r. przeprowadzono kolejny zabieg. Nacięto pachwinę i między lewym jądrem a warstwami tkanki umieszczono implant o grubości 6 mm. Mniej więcej miesiąc później mężczyzna wznowił współżycie. Ugarte podkreśla, że procedura jest bezpieczna (nie zmniejsza płodności ani nie zaburza funkcjonowania seksualnego), bo nie obejmuje samego jądra. W ciągu roku zoperowano kolejne 2 osoby.

Meksykanin dodaje, że do chirurgów zgłasza się coraz więcej niezadowolonych ze swojego wyglądu mężczyzn. W magazynach ukazują się reklamy i porady dotyczące powiększania prącia, jednak teraz pacjenci chcą mieć nie tylko większego penisa, ale i jądra.

jądro powiększanie implant broda Fernando Ugarte