Niezniszczalne skarpetki z kevlarem

| Ciekawostki
Purple_Mecha (Nathaniel Homier), CC

Cam Carter z Socrates Sock Co. wpadł na genialny, a zarazem bardzo prosty pomysł: męskie skarpety z macierzą kevlarowo-węglową, które nigdy się nie przetrą i w których nigdy nie pojawi się dziura.

Jak można przeczytać na witrynie Kickstarter, macierz jest elastyczna, a jednocześnie pozwala zachować nadaną formę. Mimo że użyty materiał przywodzi na myśl sztywną kamizelkę kuloodporną, skarpety są ponoć lekkie, delikatne i niezwykle wygodne. Macierz znajduje się w strategicznym rejonie - na palcach. Pięty wzmocniono nićmi węglowymi.

Na razie przyszłym klientom zaproponowano dwa style: 1) biznesowy Attica oraz 2) codzienny Xeno. Wszystkie wykorzystane surowce pochodzą z USA. Firma zakończyła 7-miesięczny okres prac nad prototypem i wszystko wskazuje na to, że pomysł nawiązujący do mądrości Sokratesa spodobał się odbiorcom, bo choć zbiórka pieniędzy na Kickstarter trwa do 3 listopada, już teraz pozyskano sporo więcej niż zakładano (licznik pokazuje ponad 25,5 tys. dol. i nie przestaje bić).

Deklarując 25-29 oraz 30-65 dol., wspierający akcję dostanie 2 pary skarpet (można wybrać zarówno styl, jak i kolor). Przy kwocie rzędu 65-999 dol. pojawia się bonus - chusteczka. Gdyby ktoś zdecydował się wpłacić 1000 dol. lub więcej, na razie chętnych brak, obwołano by go współzałożycielem Socrates Sock. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsza dostawa zostanie zrealizowana już w listopadzie.

kevlar skarpetki macierz kevlarowo-węglowa Socrates Sock dziura przetarcie