Optimus będzie czarno-biała

| Technologia

Art Lebedev, szef Art Lebedev Design Studio, poinformował, że zapowiadana od dawna klawiatura Optimus nie będzie miała w chwili debiutu kolorowych klawiszy. Optimus ma znaleźć się w sprzedaży w najbliższym czasie.

Cenę klawiatury ustalono na 1200 dolarów. Klawisze zostaną wyposażone w wyświetlacze FSTN. Lebedev nie wykluczył, że w przyszłości będzie można kupić droższą wersję z kolorowymi klawiszami zbudowanymi z wyświetlaczy OLED.

Matryce FSTN znane są ze starszych modeli laptopów.

Art Lebedev studio zapowiadało pierwotnie 113-klawiszową klawiaturę Optimus z kolorowymi wyświetlaczami OLED umieszczonymi na każdym z klawiszy. Byłyby one łatwo programowalne, tak więc użytkownik mógłby wyświetlić na każdym z klawiszy dowolny symbol. W ten sposób można by dostosować klawiaturę tak, by np. podczas używania programu graficznego na odpowiednich klawiszach było widać ikony symbolizujące narzędzia malarskie, które można wywoływać naciśnięciem tych klawiszy.

Stopniowo jednak rezygnowano z tych ambitnych planów tak, by w końcu zdecydować, że powstanie klawiatura ze 103 klawiszami i czarno-białymi wyświetlaczami.

Obecnie w ofercie Art Lebedev Design Studio znajduje się wyposażona w trzy kolorowe klawisze miniklawiatura, sprzedawana w cenie 120-160 USD.

klawiatura Optimus Art Lebedev Design Studio