Koniec zgłoszeń do BlueHat Prize

| Bezpieczenstwo IT
zzzack, CC

Microsoft zakończył przyjmowanie zgłoszeń do konkursu BlueHat Prize, którego celem jest opracowanie nowych technologii zabezpieczenia systemu Windows. Zwycięzca konkursu otrzyma 200 000 dolarów, zdobywca drugiego miejsca - 50 000 USD, a trzeciego - bezpłatny dostęp do sieci deweloperów Microsoftu.

Koncern do 1 kwietnia przyjmował zgłoszenia. Napłynęło ich 20. Zadaniem uczestników konkursu jest opracowanie nowych technologii, które zwiększą bezpieczeństwo systemu operacyjnego Microsoftu. W ramach zgłoszeń musieli oni dostarczyć prototypowe oprogramowanie poprawiające bezpieczeństwo w Windows. Objętość programu nie mogła przekraczać 2 megabajtów, a sam program musiał być stworzony za pomocą Windows SDK. Twórcy programów zachowają do nich wszelkie prawa, jednak będą musieli bezpłatnie licencjonować je Microsoftowi.

Specjaliści zauważają, że o ile inne firmy płacą za znajdowanie dziur w ich programach, Microsoft nigdy tego nie robił. Zamiast tego, firma płaci za ulepszenie swojego systemu. Dla koncernu z Redmond jest to tani sposób pozyskania nowych technologii. Jeśli nawet 10 ze zgłoszonych pomysłów nie będzie wartych uwagi, to de facto Microsoft kupi licencje na 10 pozostałych za kwotę niższą niż 30 000 USD od technologii.

Zwycięzców wybierze zespół pracowników z Microsoft Security Response Center. Już w ubiegłym tygodniu - gdy zgłoszeń było tylko 10 - jeden z nich oświadczył, że są pozytywnie zaskoczeni jakością i ilością przesłanych prac.

konkurs Windows zabezpieczenie BlueHat Prize Microsoft