Fanatycy wolą Wii

| Technologia

NPD Group opublikowała raport, z którego wynika, że miłośnicy konsoli bardziej zwracają uwagę na tytuły gier, które mogą uruchomić i na kompatybilność z wcześniejszymi modelami, niż na możliwości techniczne urządzenia. Badania wykazały, że najbardziej oczekiwaną konsolą jest co prawda PS3, jednak najwięksi fani gier mają zamiar kupić przede wszystkim konsolę Wii firmy Nintendo.

Aż 87% z pytanych stwierdziło, że najważniejszą rzeczy w konsoli są atrakcyjne gry. Na kompatybilność największą uwagę zwróciło 68% ankietowanych. Jedynie niewielka grupa klientów stwierdziła, że istnieją takie cechy konsoli, które powodują, że kupią urządzenie najnowszej generacji od razu po premierze, bez względu na jego cenę.

Cena jest ważna, ale nie jest ważniejsza niż oferowane gry. Od dawna uważam, że to nie specyfikacja techniczna zdecyduje o tym, która konsola wygra rywalizację na rynku. Wyniki badań wskazują, że decydujące będzie oprogramowanie
– mówi Anita Frazier, analityk NPD Group.

Z raportu wynika również, że możliwościami technicznymi konsoli najbardziej zafascynowani są mężczyźni oraz osoby, które nie ukończyły 35. roku życia. Jednak najbardziej zatwardziali gracze, ci, którzy spędzają na graniu najwięcej czasu i najwięcej pieniędzy wydają na tego typu rozrywkę, mówią, że najważniejsze są: gry, wsteczna kompatybilność, bezprzewodowe manipulatory, możliwość korzystania z sieci Wi-Fi oraz możliwość toczenia rozgrywek w Sieci. Wśród takich fanatyków gier aż 79% chciałoby kupić, a 70% - PS3.

Osoby, które nie grają tak dużo i myślą o zakupie jednej konsoli wolą PS3 (62%) od Wii i Xboksa 360 (pozostałe 38%).

Badania przeprowadzono w USA w dniach 11-28 lipca za pomocą poczty elektronicznej. Objęto nimi 16 670 osób w wieku 6-44 lat.

konsola Wii PlayStation 3 PS3 Nintendo Xbox 360