Lego Life - serwis społecznościowy dla miłośników lego

| Ciekawostki
Lego

Lego wdrożyło bezpieczny serwis społecznościowy dla dzieci poniżej 13. roku życia. Aplikację Lego Life opisuje się jako przyjazną najmłodszym użytkownikom Sieci wersję Instagrama o tematyce związanej z klockami.

Za jej pomocą dzieci mogą publikować posty ze zdjęciami swoich konstrukcji oraz komentować dzieła innych.

Nie da się napisać własnego komentarza, dlatego wybiera się którąś z gotowych kwestii. Można się też posługiwać emoji albo naklejkami.

Twórcy serwisu przeprowadzają użytkownika przez proces rejestracji. Podkreślają, że tożsamość pozostanie ukryta, całkiem jak w przypadku superbohatera. Trzeba sobie wybrać nick oraz awatar (Minifigure). Już na wstępie dowiadujemy się, jakie zdjęcia są dozwolone. Po pierwsze, muszą być odpowiednie do wieku użytkowników. Po drugie, nie mogą przedstawiać prawdziwych osób. Po trzecie, ich tematyka wiąże się z lego. Oprócz tego nie wolno wklejać odnośników do zewnętrznych stron.

Od początku roku darmowa aplikacja jest dostępna w wielu językach, w tym po polsku. Działa na urządzeniach z iOS-em i Androidem. Na witrynie Lego Life można sprawdzić wymagania sprzętowe.

Do rejestracji potrzebne są dane rodziców. Firma zapewnia, że aplikacja jest moderowana zarówno przez automaty, jak i pracowników. Wszystkie wyświetlane reklamy dotyczą lego. Producent ma nadzieję, że w przyszłości projekt na tyle się rozwinie, że zostaną na nim zgrupowane wszystkie usługi, w tym gry oraz instrukcje.

lego Lego Life serwis społecznościowy dzieci