Papierowe ołówki z ukrytą tęczą

| Ciekawostki
Duncan Shotton, Rainbow Pencils

Duncan Shotton, brytyjski projektant mieszkający w Tokio, stworzył z papieru z recyklingu ołówki, podczas strugania których uzyskuje się ścinki przypominające 6-kolorową tęczę.

Duncan Shotton, Rainbow Pencils

Rainbow Pencils piszą jak zwykłe ołówki. Nie różnią się też od nich wagą ani wyglądem. Najbardziej zewnętrzna warstwa papieru może być biała albo czarna.

Pomysł na zastąpienie drewna papierem z odzysku wydaje się świetny, zważywszy, że w samych tylko Stanach rokrocznie do wyprodukowania ołówków zużywa ok. 200 tys. m3 drewna. Tym sposobem ogranicza się wycinkę lasu, a część papieru nie trafia na wysypisko.

Shotton zapewnia, że by zaostrzyć któryś z 5 ołówków z opakowania, nie trzeba mieć specjalnej temperówki, ale ostrzejsza zapewni ładniejszą tęczę. Brytyjczyk dodaje, że choć produkt jest prosty, proces tworzenia zajął aż 2 lata. Droga od wstępnej koncepcji do przedstawienia gotowego projektu na Kickstarterze była, wbrew pozorom, dość kręta...

Brytyjczyk zbiera fundusze przez miesiąc: od 1 września do 1 października. W zależności od przekazanej kwoty, darczyńcy mogą liczyć na różne zestawy upominkowe. Bez względu na zawartość, powinny one dotrzeć do odbiorców w grudniu.

Projektant stara się rozweselić ludzi i wnieść w ich życie odrobinę optymizmu. Stąd pineski, z których można ułożyć potwora z Loch Ness czy wieszak na klucze w kształcie chmurki.

ołówek tęcza papier recykling Rainbow Pencils Duncan Shotton