Niezła kasa do zgarnięcia!

| Ciekawostki

Znani z szalonego podejścia do nauki specjaliści z MIT ogłosili konkurs, w którym kazdy internauta może wygrać 25 tysięcy dolarów. Aby wziąć w nim udział, wystarczy kamera, łącze internetowe oraz przede wszystkim dobry pomysł.

Autorzy pomysłu wzorowali się na słynnej Nagrodzie X (X-Prize) - wynagrodzeniu w wysokości 10 milionów dolarów za przekroczenie granicy kosmosu przez pojazd cywilny i bezpieczny powrót na Ziemię. Tym razem suma nie jest aż tak spektakularna, lecz z pewnością zachęca do spróbowania swoich sił.

Jaki jest cel ogłoszonego konkursu? Chodzi o nagranie i opublikowanie w serwisie YouTube jak najciekawszego dwuminutowego filmu, którego autor zaproponuje kryteria, jakie muszą spełnić naukowcy chcący stanąć do walki o nową Nagrodę X w dziedzinie ochrony środowiska i zarządzania energią. Sędziowie wybiorą trzech finalistów, a zwycięzca konkursu zostanie wybrany przez internautów. Nazwisko osoby, która odbierze tę godną uwagi sumkę, zostanie ogłoszone w grudniu.

Pomysł ogłoszono na zakończonym w ostatnim tygodniu spotkaniu, którego celem było ustalenie zasad konkursu dla wynalazców w dziedzinie nowoczesnych źródeł energii. Sponsorem nagrody jest, oczywiście, MIT. Chętni do wzięcia udziału w inicjatywie znajdą szczegóły pod adresem http://pl.youtube.com/group/crazygreenidea.

pieniądze MIT Nagroda X X-Prize X prize