Pierwszy smartfon 'Made in U.S.A.'

| Technologia
Motorola

Smartfon Moto X Motoroli to pierwsze urządzenie tego typu wyprodukowane w USA. Mimo, że koszty pracy są wyższe w USA niż w Azji, gdzie powstają inne samrtfony, to całkowity koszt produkcji Moto X jest o 5% niższy niż koszt Galaxy S4 i o 9% wyższy niż iPhone'a 5 - szacuje firma IHS. Takie dane nie powinny dziwić, gdyż koszty pracy stanowią jedynie niewielką część kosztów wytworzenia telefonu.

IHS szacuje, że całkowite koszty złożenia Moto X w USA wynoszą 12 dolarów od sztuki, a to oznacza, że całkowity koszt wyprodukowania telefonu zamyka się kwotą 226 USD. W przypadku iPhone'a 5 jest to 207 dolarów, a wyprodukowanie Galaxy S4 kosztuje 237 USD.

Dzięki temu, że produkcja odbywa się w Forth Worth w Teksasie klienci mogą zamówić za pomocą internetu telefon o wybranym przez siebie wyglądzie i trafi on do nich w ciągu 4 dni. Standardowe Moto X w kolorach białym i czarnym są dostępne na bieżąco.
Zdaniem IHS produkowanie telefonu w USA a nie w Chinach czy Malezji oznacza, że koszt produkcji pojedynczej sztuki jest wyższy o 3.5 do 4 dolarów.

Moto X to pierwszy smartfon zaprojektowany przez Motorola Mobility po przejęciu firmy przez Google'a.

smartfon Moto X USA produkcja