Wyginanie na żądanie

| Technologia
JohnE777, flickr, lic. CC-BY

Kolejną przełomową technologią, która pojawi się na rynku TV, będą urządzenia o zdalnie sterowanym elastycznym wyświetlaczu OLED. Samsung i LG już zapowiedziały, że pokażą prototypy takich telewizorów podczas styczniowych targów CES.

Obie firmy sprzedają już urządzenia z zakrzywionym ekranem OLED, jednak to, co chcą zaprezentować, będzie znacznie bardziej interesujące. Nowe telewizory pozwolą użytkownikowi na zdalne sterowanie kształtem ekranu. Właściciel takiego telewizora wybierze która część ekranu ma się wygiąć, w jakim kierunku i pod jakim kątem. Będzie mógł też dobrać ustawienia obrazu tak, by wygięcie nie powodowało żadnych zakłóceń.

Wiadomo, że Samsung wykorzysta wyświetlacze OLED z tworzyw sztucznych, a panel, na którym zostaną umieszczone, będzie je wyginał. Podobną technologię wykorzysta LG. Nie powinniśmy jednak spodziewać się, że już w przyszłym roku kupimy telewizory, które będziemy mogli dowolnie wyginać. Wspomniana technologia jest jeszcze zbyt niedoskonała, by zadebiutować na masowym rynku.

telewizor OLED wygięcie Samsung LG