Konkurs piękności zakonnic

| Ciekawostki
przemko.stachowski, CC

Włoski ksiądz i teolog Antonio Rungi chce we wrześniu zorganizować online'owy konkurs piękności dla zakonnic. Miss Sister 2008 ma obalić stereotyp brzydkich sióstr i sprawić, że staną się one lepiej widoczne w Kościele katolickim.

Kapłan zamierza udostępnić zakonnicom miejsce na prywatnym blogu. Będą tam mogły zaprezentować swoje zdjęcia i osiągnięcia. Działacz z Mondragone daje internautom miesiąc na oddawanie głosów na zakonnicę uznawaną za wzór [urody i pełnienia posługi]. Zgłaszające swój "mandat" siostry będą musiały utworzyć profil, tak jak ma to miejsce na serwisach randkowych czy społecznościowych. Zamiast danych dotyczących budowy ciała czy chęci posiadania dzieci przedstawią jednak szczegóły związane z powołaniem.

Ksiądz podkreśla, że nie będzie parady zakonnic w strojach kąpielowych, skoro jednak zewnętrzne piękno jest darem od Boga, nie musimy go ukrywać. Inni duchowni uważają, że konkurs na miss zakonnic jest sprzeczny z ich powołaniem. Wg nich, siostry poświęcają swoje życie Bogu i nie należy tego spłycać.

zakonnice Miss Sister 2008 konkurs Antonio Rungi