Google może zdalnie resetować Androida

| Technologia
Google

Z dokumentu przygotowanego przez Biuro Prokuratora Okręgu Nowy Jork dowiadujemy się, że Google ma możliwość zdalnego zresetowania ustawień bezpieczeństwa w Androidzie. W ten sposób, na żądanie sądu, koncern może wyłączyć zabezpieczenia w smartfonie z Androidem i pomóc władzom w śledztwie przeciwko jego właścicielowi.

Zgodnie z dokumentem, który skupia sie na wpływie pełnego szyfrowania dysku na dostęp doń dla stróżów prawa, Google może zresetować większość urządzeń korzystających z Androida w wersji starszej od 5.0. W wersji 5.0 dostępna jest opcja pełnego szyfrowania i wówczas zdalny reset nie działa. Jednak nie na wszystkich urządzeniach opcja ta jest domyślnie włączona. Jeśli zaś nie jest włączona to i najnowszy OS może zostać zresetowany przez Google'a.

Google może też zresetować hasła na niektórych urządzeniach z Androidem oraz zapewnić zdalną pomoc przy odzyskaniu interesujących władze danych.

Użytkownicy Androida 5.0 i nowszych mogą samodzielnie włączyć pełne szyfrowanie. Muszą jednak pamiętać, że spowoduje ono niewielkie spowolnienie pracy urządzenia.

Android Google reset szyfrowanie