MS Office dla smartfonów z Androidem

| Technologia
Google

Microsoft udostępnił wersję preview programów Excel, Power Point i Word dla smartfonów z Androidem. Na początku roku podobną wersję udostępniono dla androidowych tabletów.

Od kiedy prezesem koncernu z Redmond został Satya Nadella, prace nad najważniejszymi programami Microsoftu przeznaczonymi dla konkurencyjnych platform, produkcji Apple'a i Google'a, ruszyły z kopyta. Ponad rok temu Nadella pokazał gotowy pakiet Office dla iPada.

Co ciekawe, Office dla Androida został zaprezentowany niewiele później niż Office dla Windows 10, który zobaczyliśmy zaledwie przed 5 dniami.

Aplikacje Microsoftu dla Androida wyglądają niemal identycznie jak te dla iPhone'a. Microsoft udostępni je bezpłatnie i będzie na nich wykonać podstawowe działania z zakresu przeglądania, tworzenia i edycji dokumentów. Wersje biznesowe i te z bardziej zaawansowanymi opcjami będą dostępne po wykupieniu subskrypcji na Office 365.

Osoby, które chciałyby zapoznać się z wersjami preview Excela, PowerPointa i Worda dla smartfonów na Androidzie muszą najpierw zapisać się do Google+ i stamtąd pobrać aplikacje.

Eksperci przypominają, że są to wersje beta, zatem prawdopodobnie będą różniły się nieco od wersji ostatecznej.

Android Microsoft Excel Word PowerPoint