Za dwa tygodnie debiut PlayStation 4?

| Technologia
Sony

Już 20 lutego Sony prawdopodobnie zaprezentuje swoją nową konsolę - PlayStation 4 "Orbis". Koncern nie chce powtórzyć błędu sprzed lat, gdy PlayStation 3 trafiła na rynek rok po premierze Xboksa 360, co pozwoliło Microsoftowi na zdobycie znacznej części rynku. Koncern z Redmond niewątpliwie wygrał starcie konsoli ostatnich generacji.

PlayStation 4 będzie prawdopodobnie korzystała z ośmiordzeniowego SoC (system-on-chip) firmy AMD, używającego rdzeni Jaguar x86. Za obróbkę grafiki odpowiedzialny będzie układ Radeon HD. Nowa konsola ma korzystać z dysku twardego i napędu Blu-ray. Podobno będzie wyświetlała gry 3D w pełnej rozdzielczości HD (1920x1080) i ma być gotowa do pokazywania obrazu w rozdzielczości 4K (3840x2160). PlayStation 4 ma być też kompatybilna z obecną edycją, a kompatybilność tę zapewnić online'owa usługa Gaikai, która zajmie się renderowaniem gier z PS3 na PS4.

Mówi się również, że użytkownicy PS4 będą mogli skorzystać z nowego kontrolera, który zastąpi obecnie używany Dual Shock. Ma on przypominać tradycyjne kontrolery do konsoli, jednak zostanie wyposażony w pojemnościowy gładzik, pozwalający na jednoczesne korzystanie z niego za pomocą dwóch palców. Niewykluczone, że znajdzie się na nim również przycisk "share", który ma ułatwić korzystanie ze społecznościowych funkcji nowej konsoli.

Ceny konsoli PS4 Orbis mają rozpoczynać się od 350-400 dolarów.

 

PlayStation 4 Orbis Sony konsola Xbox Microsoft