Królik Aleks Wielki dołączył do zespołu zwierząt terapeutycznych na lotnisku w San Francisco

| Ciekawostki
San Francisco International Airport, Wag Brigade, Instagram

Niedawno Wag Brigade, ekipa zwierząt terapeutycznych z Portu Lotniczego San Francisco (SFO), powiększyła się o kolejnego członka - królika Aleksa Wielkiego. Aleks jest uratowanym z hodowli olbrzymem belgijskim. Założona pod koniec 2013 r. Wag Brigade składa się obecnie z 16 zwierząt: 14 psów, świnki LiLou i, oczywiście, Aleksa.

Podróżowanie może być stresującym doświadczeniem. Jeśli ktoś boi się np. latać samolotem albo denerwuje się, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem, w terminalu SFO czeka wielu pocieszycieli. Wszystkie zwierzęta mają certyfikat programu terapii z udziałem zwierząt oddziału SPCA (Society for the Prevention of Cruelty to Animals) w San Francisco. Wybrano je ze względu na temperament i zdolność do pracy na lotnisku.

San Francisco International Airport, Wag Brigade, Instagram

Wszystko zaczęło się 8,5 roku temu, gdy 3 grudnia psy zaczęły pomagać ludziom w radzeniu sobie z trudami podróży. Po 3 latach dołączyła do nich mikroświnka LiLou. Członkowie Wag Brigade mają swoje konta na Instagramie; oprócz tego istnieje wspólny profil. Z krótkimi biogramami czworonogów można się też zapoznać na witrynie Portu Lotniczego.

Olbrzymy belgijskie są znane z łagodności i cierpliwości. Aleks Wielki odwiedza SFO 2-3 razy w miesiącu. Zwierzę zostało uratowane z hodowli w środkowej Kalifornii, gdzie żyło w złych warunkach. Jak opowiada jego współwłaściciel Josh Row, Aleks miał zmatowiałą sierść i pasożyty. Na szczęście udało się go odkupić. Po wyleczeniu okazało się, że to królik o wyjątkowym charakterze. Gdy zdobył licencję, mógł bez przeszkód dołączyć do Wag Brigade.

Port Lotniczy San Francisco zwierzęta terapeutyczne Wag Brigade królik olbrzym belgijski Aleks Wielki