Trampki a la kameleon

| Ciekawostki

Trampki ShiftWear nowojorskiego projektanta Davida Coelho to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią zmiany i połączenie mody z elektronicznymi gadżetami. Ich wygląd można bowiem zmieniać za pomocą aplikacji na smartfony czy tablety. A wszystko za sprawą wbudowanych w cholewkę giętkich wyświetlaczy e-Ink.

Przy wykorzystywaniu wyłącznie statycznych obrazów żywotność wbudowanej baterii szacuje się na 30 dni.

Buty z 3 długościami cholewki do wyboru mają być wodoodporne, ale można je będzie prać w pralce. Twórca wspomina też o pokryciu podeszwy kewlarem. Giętka elektronika butów będzie się ładować przy każdym kroku [piezoelektrycznie].

Aplikację obsługują urządzenia z iOS-em, Androidem i Windows. Możesz tworzyć własne projekty i dzielić się nimi z przyjaciółmi albo sprzedawać. To oprogramowanie do projektowania, rynek i sieć społeczna, wszystko w jednym.

Z oczywistych względów start-up nie chce ujawniać, jak dokładnie działają trampki. Wiadomo tylko, że wykorzystana technologia istnieje od lat. Obecnie trwa zbiórka funduszy na witrynie Indiegogo. Choć do końca pozostało jeszcze kilkanaście dni, Coelho i inni uzyskali już 530% z zakładanych 25 tys. dol. Wspierając przedsięwzięcie, za kwotę od 150 do 1000 dol. można stać się właścicielem własnej pary butów. Najtańszy jest model L1 Classic.

 

ShiftWear trampki David Coelho wyświetlacz e-Ink