Sony inspiracją dla Apple'a

| Technologia
Apple

Z dokumentów dostarczonych wczoraj do sądu w Kalifornii wynika, że Apple projektując iPhone’a inspirowało się pracami Sony. Przed sądem trwa proces Apple’a przeciwko Samsungowi, w którym amerykańska firma oskarża koreański koncern, iż jego produkty zbyt mocno przypominają jej własne urządzenia.

Samsung prawdopodobnie posłuży się teraz argumentem, iż Apple samo wzorowało się na innych.

Nie jest tajemnicą, że Steve Jobs podziwiał Sony za firmowe projekty. Teraz z wewnętrznych dokumentów Apple’a dowiadujemy się, że na rok przed powstaniem iPhone’a projektantom zadano pytanie „Jak zrobiłoby to Sony?“. Na dostarczonych przez koncern z Cupertino rysunkach CAD widać elementy wyraźnie wzorowane na ówczesnych projektach Sony. Co więcej, rysunki projektantów Apple’a zostały przez nich opatrzone nazwą japońskiej firmy.

Ponadto w e-mailu z marca 2006 roku, który został wysłany przez Richarda Howartha, jednego z ważnych członków zespołu projektowego, do Jonathana Ive, menedżera ds. projektów czytamy, iż wygląd iPhone’a zaproponowany przez jednego z designerów jest w stylu Sony. Należy tutaj podkreślić, że załączone rysunki nie przypominają ówczesnych projektów Sony. Niemniej jednak projektanci Apple’a wzorowali się na japońskiej firmie.

Sony Apple Samsung sąd projekt