Developerzy testują prototyp następcy Xboksa?

| Technologia

W sieci pojawiły się pogłoski, jakoby wielcy developerzy gier wideo, przede wszystkim Electronic Arts, otrzymali do testów prototypowe wersje następcy konsoli Xbox 360. Jeśli pogłoski są prawdziwe, to kolejna konsola Microsoftu, znana nieoficjalnie pod nazwą kodową „Next", pojawi się wcześniej niż dotychczas sądzono.

Serwis Develop, powołując się na anonimowe źródło twierdzi, że w imieniu EA konsola jest testowana przez należące do tej firmy studio projektowe. Na razie podobno całość sprzętu zamknięto w zwykłej obudowie od peceta.

Bardzo często nowe konsole zamyka się w obudowie peceta. Konsolę stanowi to, co jest w środku - miało powiedzieć źródło cytowane przez Develop.

Rzecznik prasowy EA, Jeff Brown, twierdzi, że powyższe doniesienia są całkowicie fałszywe.

Niezależnie od obecnych doniesień, jasnym jest, że koncern z Redmond pracuje nad kolejną generacją konsoli. W bieżącym roku ukazało się ogłoszenie, w którym poszukiwano osób na stanowiska Graphics Hardware Architect oraz Performance Engineer do Xbox Console Architecture Group.

Microsoft oficjalnie mówi, że czas życia Xboksa 360 ma wynieść 10 lat. Można jednak przypuszczać, że jego następca trafi na rynek wcześniej niż w roku 2015.

Xbox Microsoft konsola