Amazon testuje drony

| Technologia
Amazon

Jeff Bezos, założyciel i dyrektor wykonawczy Amazona poinformował, że jego firma testuje drony, które miałyby dostarczać paczki. Bezzałogowe maszyny będą przenosić ładunki o wadze do 2,2 kilograma. Takie zamówienia stanowią 86% wszystkich towarów wysyłanych przez Amazona. Drony odbierałyby paczki z centrum dystrybucyjnego i transportowały je bezpośrednio do domu klienta. Jak poinformował Bezos, taki system dostaw mógłby ruszyć w ciągu najbliższych 4-5 lat.

Amerykański gigant nie jest pierwszą firmą, która chce w ten sposób dostarczać towary. Niedawno pisaliśmy o australijskiej firmie Zookal, która zapowiada, że już w marcu przyszłego roku drony będą latały do domów klientów.

Obecnie Federalna Agencja Lotnictwa Cywilnego (FAA) nie zezwala na komercyjne używanie dronów na terenie USA. Na razie tworzone są centra badawcze, w którym będą prowadzone testy takich urządzeń. Na ich podstawie FAA opracuje zasady wykorzystywania przestrzeni powietrznej przez komercyjne drony. Odpowiednie przepisy powstaną nie wcześniej niż w 2015 roku. Ich tworzeniu będą z uwagą przygladały się organizacje chroniące praw obywatelskich, które od wielu miesięcy wyrażają obawy dotyczące dronów. Ich zdaniem drony mogą posłużyć do naruszania prywatności obywateli.

 

dron Amazon PrimeAir dostawa