Terapeutyczne spodnie dla osła

| Nauki przyrodnicze
OxOx, CC

Haim, osioł po przejściach z Centrum Zoologicznego Ramat Gan w Tel Awiwie, dostał ostatnio terapeutyczne spodnie, które mają pomóc w wygojeniu ran na nogach.

Zanim zwierzę przybyło do parku, było wiązane za pomocą drutu kolczastego za domem właściciela. Unieruchomiony osioł nie mógł uciekać, padał więc ofiarą przemocy.

Przebywając w największym rezerwacie dla zwierząt na Środkowym Wschodzie, Haim stopniowo odzyskiwał wiarę w ludzi, jednak jego stan fizyczny nadal pozostawiał wiele do życzenia. Działo się tak głównie przez muchy, które upodobały sobie odsłoniętą skórę nóg. Pokąsany Haim drapał się i wygryzał, a powstające rany ściągały jeszcze więcej owadów. Codzienne zmienianie mocowanych taśmą medyczną skarpet nie było dobrym wyjściem, bo uszkadzało skórę, dlatego opiekunki Becca Rivkin i Shira Inbar-Danin postanowiły przetestować inne rozwiązanie - spodnie.

Spodnie trzymają się na barkach dzięki szelkom i składają się z 2 warstw: rozciągliwej wewnętrznej i sztywniejszej zewnętrznej (ta ostatnia jest muchoodporna). Panie podkreślają, że gdy Haim dostanie spodnie również na tylne nogi, futro powinno szybko odrosnąć...

 

osioł Haim spodnie Centrum Zoologiczne Ramat Gan Becca Rivkin Shira Inbar-Danin