Pilot do telewizora dla psów

| Ciekawostki
Wagg

Brytyjska firma Wagg stworzyła pierwszego na świecie pilota do telewizora dla psów.

Wagg przeprowadziła sondę wśród właścicieli psów i odkryła, że 91% respondentów regularnie ogląda telewizję razem ze swoimi czworonogami. By stworzyć pilota specjalnie dla psów, nawiązano więc współpracę z Ilyeną Hirskyj-Douglas, ekspertką w zakresie interakcji zwierzę-komputer z University of Central Lancashire. Prototyp jest obecnie testowany.

Urządzenie wykonano z wodoodpornego plastiku (jest on także odporny na ścieranie), dlatego psy mogą je gryźć jak zabawkę. Umieszczono na nim 3 duże przyciski w kształcie kości, śladu łapy i piłki. Za ich pomocą można włączyć i wyłączyć telewizor, zmienić kanał lub uruchomić pauzę. Guziki piszczą w czasie naciskania. W pilocie znajduje się otwór, przez który można przeciągnąć sznurek (dzięki niemu psy mogą go przeciągać w dowolne miejsce).

Dan Reeves, rzecznik Wagg, podkreśla, że ludzie często czują się winni, zostawiając psy same. Chcieliśmy więc stworzyć coś, co mogłoby zapewnić psom rozrywkę i uspokoić właścicieli, że czworonogi mają się dobrze.

Nasze badania pokazują, że przeciętny pies ogląda obecnie ponad 9 godzin telewizji tygodniowo, co pokazuje, że już teraz technologia odkrywa dużą rolę w życiu naszych pupili - dodaje Hirskyj-Douglas.

Po zakończeniu testów Wagg chce poszukać firmy, która podjęłaby się produkcji urządzenia.

pilot telewizor pies Wagg Ilyena Hirskyj-Douglas Dan Reeves