Świętują przeżycie w trumnie
31 sierpnia 2012, 13:23Hiszpania kojarzy nam się raczej z zakończoną dopiero co Tomatiną, jednak rokrocznie 29 lipca w Las Nieves w Galicji odbywa się jeszcze bardziej niezwykłe święto - Fiesta de Santa Marta de Ribarteme. Osoby, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy przeżyły śmierć kliniczną lub cudem umknęły kostusze, mogą wtedy podziękować świętej Marcie, patronce wskrzeszonych, za ocalenie. Muszą się jednak położyć w trumnach, które są potem obnoszone przez krewnych po mieście.

