Po wypadku Uber zawiesza testy autonomicznych samochodów

| Technologia
Fresco News

Uber zawiesił swój pilotażowy program testowy autonomicznych samochodów po tym, jak w piątek w Arizonie doszło do wypadku z udziałem jednego z testowych pojazdów. Samochód był wyposażony w technologię firmy trzeciej. W wypadku nikt poważnie nie ucierpiał.

Do czasu wyjaśnienia przyczyn wypadku przerwano testy prowadzone w Arizonie, Pittsburghu i San Francisco. Josie Montenegro, rzecznik prasowa Tempe Police Department oświadczyła, że do wypadku doszło, gdy kierowca innego samochodu nie ustąpił pierwszeństwa testowemu samochodowi. Pojazdy zderzyły się, a autonomiczny samochód przewrócił się na bok. Nikt poważnie nie ucierpiał – powiedziała Montenegro.

W testowym samochodzie znajdowały się dwie osoby, które mogły w każdej chwili przejąć kontrolę nad pojazdem. Wiadomo, że w chwili wypadku samochód poruszał się całkowicie autonomicznie.

Na Twitterze pojawiły się zdjęcia i materiał wideo pokazujące volvo leżące na boku i stojący w pobliżu samochód sprawcy wypadku. Uber przyznaje, że najprawdopodobniej pochodzą one z miejsca wypadku.

To nie pierwszy wypadek autonomicznego samochodu. Najbardziej znanym takim wydarzeniem był śmiertelny wypadek tesli jadącej na autopilocie.

Uber wypadek autonomiczny samochód