Gang mógł się pozbyć człowieka walczącego o ochronę motyli

21 stycznia 2020, 16:44

W Meksyku narastają obawy o los Homera Gómeza, aktywisty ekologicznego i eksperta od danaidów wędrownych (Danaus plexippus), czyli motyli znanych lepiej jako monarchy. Nikt go nie widział od ponad tygodnia, od 13 stycznia, a prowadzi on rezerwat motyli w południowo-zachodnim stanie Michoacán, gdzie działa wiele gangów.



Nie żyje drugi obrońca monarchów z Meksyku

3 lutego 2020, 18:26

W Meksyku w stanie Michoacán znaleziono ciało drugiego aktywisty pracującego na rzecz ochrony monarchów (danaidów wędrownych). Raúl Hernández Romero był przewodnikiem w rezerwacie motyli.


Jubileusz 75-lecia Polskiej Akademii Nauk