Diagnozowanie raka płuc za pomocą temperatury wydychanego powietrza

8 września 2014, 12:04

Zgodnie z wynikami zaprezentowanymi na międzynarodowym kongresie European Respiratory Society, temperaturę wydychanego powietrza można wykorzystać jako nieinwazyjną metodę identyfikowania raka płuc.


Nie znaleziono związku między noszeniem stanika a rakiem piersi

5 września 2014, 08:55

Noszenie stanika nie zwiększa ryzyka najpowszechniejszych typów histologicznych pomenopauzalnego raka piersi.


Wiriony: Felix Bittmann

Łatwiejsza walka z chorobami autoimmunologicznymi?

3 września 2014, 12:16

Naukowcy dowiedzieli się, w jaki sposób można powstrzymać komórki układu odpornościowego przed atakowaniem własnego organizmu. To niezwykle ważny przełom na drodze ku leczeniu chorób autoimmunologicznych.


Wirus Ebola© Centers for Disease Control and Prevention

Szybszy test na Ebolę

2 września 2014, 13:16

Japońscy naukowcy opracowali test, który w ciągu 30 minut pozwala na wykrycie obecności wirusa Ebola. Dzięki niemu możliwa będzie szybka i tania diagnostyka, szczególnie ważna w ubogich krajach.


Ryzyko nadciśnienia zależne od lokalizacji tłuszczu

2 września 2014, 12:47

Ludzie z tkanką tłuszczową zgromadzoną w rejonie brzucha są bardziej narażeni na wystąpienie nadciśnienia niż osoby z podobnym wskaźnikiem masy ciała (BMI) z tłuszczem odkładającym się w innych rejonach.


Rekonstrukcja chrząstki stawowej za pomocą komórek z przegrody nosowej

1 września 2014, 14:17

Defekty chrząstki stawowej można leczyć za pomocą komórek z przegrody nosowej.


Mężczyźni jedzący dużo pomidorów rzadziej chorują na raka prostaty

29 sierpnia 2014, 12:26

U mężczyzn, którzy jedzą ponad 10 porcji pomidorów tygodniowo, ryzyko zapadnięcia na raka prostaty jest aż o 18% niższe.


Hydrożelowy glukometr

27 sierpnia 2014, 15:27

Naukowcy z Uniwersytetu Illinois opracowali hydrożelowy glukometr, który zmienia kolor pod wpływem wahań poziomu cukru. Zmiana długości fali jest tak dokładna, że można ją wykorzystać do automatycznego dozowania insuliny.


Nowe algorytmy do identyfikowania słabych punktów tkanek

27 sierpnia 2014, 14:16

Za pomocą nowej technologii z Uniwersytetu Jerzego Waszyngtona w St. Louis da się zidentyfikować słabe punkty tkanek, gdzie może dojść do przetarcia czy złamania mięśni, kości i ścięgien.


Ułatwiają i utrudniają życie wirusom

27 sierpnia 2014, 11:16

To zaskakujące odkrycie daje nam wgląd nie tylko w mechanizm infekcji HIV, ale również Eboli i innych wirusów - powiedział profesor Shan-Liu z Wydziału Mikrobiologii Molekularnej i Immunologii University of Missouri. Wraz ze swoimi kolegami odkrył on, że grupa protein, które pomagają HIV dostać się do wnętrza komórki może jednocześnie blokować rozprzestrzenianie się wirusa.


Zostań Patronem

Od 2006 roku popularyzujemy naukę. Chcemy się rozwijać i dostarczać naszym Czytelnikom jeszcze więcej atrakcyjnych treści wysokiej jakości. Dlatego postanowiliśmy poprosić o wsparcie. Zostań naszym Patronem i pomóż nam rozwijać KopalnięWiedzy.

Patronite

Patroni KopalniWiedzy