Androida czekają poważne kłopoty?
18 lipca 2011, 10:41Google i jego system Android otrzymały poważne ostrzeżenie od jednego z sędziów amerykańskiej Komisji Handlu Międzynarodowego. Przychylił się on bowiem do poglądu Apple'a, że Android narusza patenty należące do firmy Jobsa.
Google uruchomi nowy serwis
29 czerwca 2006, 12:05Dzisiaj ma odbyć się premiera google'owskiego serwisu płatności online. Ułatwi on dokonywanie internetowych zakupów i ma przyciągnąć do Google'a kolejnych reklamodawców.
Od czerwca więcej płatnych treści w Sieci
29 marca 2010, 10:14Rupert Murdoch zacznie spełniać swoją obietnicę złożoną w sierpniu ubiegłego roku i od czerwca jego koncern będzie pobierał opłaty za dostęp do treści publikowanych w Sieci.
Tylko MS licencjonuje system
1 października 2010, 11:02Microsoft jest jedynym graczem na rynku smartfonów, który pobiera od producentów sprzętu opłaty licencyjne za swój system operacyjny. Android i Symbian są bezpłatne, Palm po przejęciu przez HP nie licencjonuje już swojego systemu, podobnie jak Apple i RIM używając własnych OS-ów tylko w swoim sprzęcie.
Czym są fundusze ETF i dlaczego warto w nie inwestować?
16 września 2022, 17:47Na przestrzeni ostatnich kilku lat, bardzo popularnymi instrumentami stały się fundusze ETF. Chętnie inwestują w nie zarówno inwestorzy indywidualni, jak i inwestorzy instytucjonalni. Czym różnią się one od zwykłych funduszy? Czy warto inwestować w ETF, a jeżeli tak to dlaczego? Podpowiadamy.
Niebezpieczny wyrok
16 lipca 2012, 13:33Najnowszy wyrok kalifornijskiego sądu, który uznał RIM-a winnym naruszenia patentów, to nie tylko problem dla producenta Blackberry. Jeśli zostanie on utrzymany może w przyszłości zagrozić całemu rynkowi smartfonów.
Foxconn zapłaci za Androida
17 kwietnia 2013, 16:09Microsoft już wkrótce zacznie odnotowywać wyższe przychody z... systemów Android i Chrome OS. Wszystko dzięki podpisanej z Foxconnem umowie, na podstawie której chiński gigant będzie płacił amerykańskiej firmie za każde wyprodukowane przez siebie urządzenie z systemem Google'a
Nokia zarobi na patentach i wróci na rynek?
4 września 2013, 11:11Pozbycie się przez Nokię wydziału produkcji telefonów komórkowych wiąże się z pewną, zwykle pomijaną, zmianą na rynku mobilnym. Microsoft nie tylko kupi dział produkcji, ale również zapłaci 1,6 miliarda euro za 10-letnią licencję na wykorzystywanie patentów Nokii. Portfolio fińskiej firmy jest uznawane za jedno z najlepszych w przemyśle. Teraz może ona nie tylko zająć się licencjonowaniem patentów, ale również ściganiem za ich naruszenie
Microsoft płaci z własnej woli
10 listopada 2006, 11:15Microsoft podpisał umowę ze studiem Universal. Na jej podstawie część pieniędzy ze sprzedaży odtwarzacza Zune powędruje na konto studia nagraniowego.
Microsoft namawia HTC do dwóch systemów w smartfonie
4 października 2013, 10:33Anonimowe źródła zdradziły Bloombergowi, że Microsoft chce namówić HTC do instalowania na smartfonach z Androidem systemu Windows Phone. Posiadacz takiego telefonu mógłby wybrać, z którego systemu chce korzystać
« poprzednia strona następna strona » 1 2 3 4 5 6 7 …

