Jak polski inżynier trafił do Doliny Krzemowej

26 stycznia 2012, 12:36

Techniką,‭ ‬a elektroniką i komputerami w szczególności,‭ ‬interesowałem się od dzieciństwa.‭ ‬Mając chyba‭ ‬13‭ ‬lat przeczytałem w jednym z pierwszych numerów magazynu‭ „‬Bajtek‭”‬ historię o Jobsie i Wozniaku czyli o powstaniu‭ ‬firmy Apple.‭ ‬Pamiętam,‭ ‬że ten właśnie artykuł oraz nieco późniejszy‭ ‬-‭ ‬o Dolinie Krzemowej i jej‭ „‬klimatach‭”‬‭ ‬jak się to dziś mówi -‭ ‬były dla mnie niczym olśnienie i stały się wyraźnymi impulsami,‭ ‬które spowodowały,‭ ‬że nagle zrozumiałem,‭ ‬iż kiedyś po prostu muszę‭ „‬tam‭”‬ być.


Filozofia przestała funkcjonować jako Nauka

27 listopada 2011, 22:16

Czym obecnie zajmuje się filozofia?Za postmodernistami, kimkolwiek są, jeśli tylko są, mogę przyjąć, że grami różnego rodzaju kontekstami, tradycjami, zwyczajami czy stylami myślenia. Możliwe również, że zajmuje się wnikliwym studiowaniem siebie samej. W coraz mniejszym stopniu jednak uczy życia


Zostań Patronem

Od 2006 roku popularyzujemy naukę. Chcemy się rozwijać i dostarczać naszym Czytelnikom jeszcze więcej atrakcyjnych treści wysokiej jakości. Dlatego postanowiliśmy poprosić o wsparcie. Zostań naszym Patronem i pomóż nam rozwijać KopalnięWiedzy.

Patronite

Patroni KopalniWiedzy