Sztuczna inteligencja. Co każdy powinien wiedzieć

Autor: Jerry Kaplan

W książce "Sztuczna inteligencja. Co każdy powinien wiedzieć" Jerry Kaplan analizuje złożone problemy dotyczące sztucznej inteligencji. Posługując się jasnym, nietechnicznym językiem, zastanawia się m.in., czy maszyny naprawdę mogą przewyższyć ludzką inteligencję, jak sztuczna inteligencja wpłynie na nasze miejsca pracy i dochody i czy robot może świadomie popełnić przestępstwo?


Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko

Autor: Tom Phillips

Ekscytująca podróż przez najbardziej kreatywne i katastrofalne fiaska w historii ludzkości, od od upadku naszego praprzodka z drzewa począwszy, po najbardziej spektakularne współczesne porażki rodzaju ludzkiego.


Tajemnice wydarte zmarłym

Autor: Emily Craig

Jak pachnie katastrofa masowa? Jak wygląda twarz zamieszkana przez setki larw? Co czujesz, kiedy dotykasz zwęglonych kości? Antropolożka sądowa Emily Craig – uczennica twórcy Trupiej Farmy – odpowie na wszystkie pytania, które boisz się zadać.


Sprawa dla koronera

Autor: John Bateson

Jak z przyborów toaletowych zrobić narzędzie zbrodni? Po czym rozpoznać, że przyczyną śmierci było uduszenie? Czy samobójstwo może być zaraźliwe? Każda śmierć ma swoją historię. Nikt nie wie o tym lepiej od koronera. Sprawa dla koronera to możliwość spojrzenia na pracę człowieka, którego codziennością jest odkrywanie tajemnic śmierci. Lektura obowiązkowa dla fanów Profilu mordercy i Trupiej Farmy.


Anatomia człowieka. Atlas do kolorowania

Autor: Wynn Kapit, Lawrence M. Elson

Anatomia człowieka. Atlas do kolorowania to wspaniała pomoc naukowa dla studentów medycyny i kierunków pokrewnych, uczniów szkół średnich i pragnących kształcić się w tych dziedzinach oraz wszystkich zainteresowanych anatomią. Pierwsze wydanie atlasu anatomicznego do kolorowania ukazało się w 1977 roku i odniosło natychmiast sukces, który przyczynił się do rozwoju całkowicie nowej formy na rynku wydawniczym – edukacyjnych książek do kolorowania.


Na tropie mikrobiomu

Autor: Rob Knight, Brendan Buhler

W ciągu ostatnich kilku lat naukowcy wykazali, że mikroskopijne organizmy w naszych ciałach – szczególnie w obrębie jelit – mają zadziwiające znaczenie dla naszego życia. Zdrowie, nastrój, wzorce snu, nawyki żywieniowe – a nawet prawdopodobieństwo ugryzienia przez komary – mogą doprowadzić do intrygujących stworzeń, które żyją wewnątrz nas.


Czy wszyscy jesteśmy ekspertami?

Autor: Harry Collins

W tej prowokacyjnej książce Harry Collins dąży do odkupienia wartości naukowej ekspertyzy i przypomina o szczególnym statusie nauki. Pomimo pewnego chaosu obecnego w codziennej działalności nauki, podkreśla on jej moralną i epistemologiczną wyższość nad rzekomymi alternatywami, odrzucając wątpliwą "domyślną" wiedzę eksponowaną przez wielu spoza środowiska naukowego. Jak twierdzi, to nauka powinna służyć zwykłym obywatelom za przykład, jak należy myśleć i działać – a nie na odwrót.


Era dinozaurów - od narodzin do upadku. Nowe odkrycia i fakty o zaginionym świecie

Autor: Steve Brusatte

W dzieciństwie fascynowaliśmy się ich światem, ale był dla nas jak bajka. Dziś wiemy, że to najbardziej intrygujący okres w historii Ziemi. Czas poznać kompletne dzieje dinozaurów – od narodzin aż do zagłady – po raz pierwszy całkiem na serio.


Mindhunter. Podróż w ciemność

Autor: John Douglas, Mark Olshaker

Jeden z najwybitniejszych profilerów w dziejach FBI i autor bestsellerowego MINDHUNTERA zabiera nas w podróż do serca ciemności: umysłu seryjnego mordercy.


Ku chwale Rzymu. Wojownicy imperium.

Autor: Ross Cowan

Ku chwale Rzymu. Wojownicy imperium Rossa Cowana to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników historii starożytnej. Ukazuje nieznane oblicze rzymskich żołnierzy, którzy z równą pasją doskonalili się w sztuce wojennej i czytali poezję. Publicznie przechwalali się odniesionymi w boju bliznami i dyskutowali o filozofii. Nie znali litości wobec wrogów oraz spisywali wojenne dzieje.


Zostań Patronem

Od 2006 roku popularyzujemy naukę. Chcemy się rozwijać i dostarczać naszym Czytelnikom jeszcze więcej atrakcyjnych treści wysokiej jakości. Dlatego postanowiliśmy poprosić o wsparcie. Zostań naszym Patronem i pomóż nam rozwijać KopalnięWiedzy.

Patronite

Patroni KopalniWiedzy