Nieuporządkowane życie planet

Autor: Paul Murdin

Planety, podobnie jak ludzie, mają swoją burzliwą historię, a ich losy obfitują w wiele dramatycznych wydarzeń i zwrotów akcji. Wydaje się nam, że Układ Słoneczny działa z doskonałą regularnością, jak zegarek albo instrumenty w planetarium. W krótkiej skali czasowej rzeczywiście tak jest. Ale kiedy wydłużymy perspektywę, zobaczymy, że planety i ich satelity mają pasjonujące, pełne wydarzeń życie. Opisując planety, Murdin traktuje je nieomal tak, jakby były ludźmi – z bogatą historią i osobowością.


Nawyki bogatych i biednych

Autor: Michael Yardney, Tom Corley

Książka Michaela Yardneya i Toma Corleya Nawyki bogatych i biednych nie jest kolejnym poradnikiem pełnym wskazówek, jak szybko się wzbogacić, a jej autorzy nie są typowymi twórcami tego rodzaju książek. Panowie przez kilka lat badali i analizowali codzienne praktyki 233 ludzi sukcesu i 128 tych, którym się nie powiodło (o rocznym dochodzie nieprzekraczającym 35 tys. dolarów). W książce odsłaniają różnice między nawykami obu grup. A jest ich naprawdę wiele.


Prawa epidemii. Skąd się epidemie biorą i czemu wygasają?

Autor: Adam Kucharski, Prawa epidemii

Adam Kucharski, profesor nadzwyczajny w London School of Hygiene and Tropical Medicine, w pasjonujący sposób opowiada czytelnikom o epidemiach. Z tej książki dowiesz się, jakie są zasady rozprzestrzeniania się wirusów, mód i idei oraz jak te uniwersalne prawa kształtują zachowania i wpływają na nasze życie.


Kosmos. Możliwe światy

Autor: Ann Druyan

To kolejna odsłona porywającej gwiezdnej odysei zapoczątkowanej przez Carla Sagana i Ann Druyan. Serial Kosmos stał się światowym fenomenem, wyemitowanym w 181 krajach na całym świecie. W tej części Ann Druyan kontynuuje elektryzującą podróż przez 14 miliardów lat ewolucji kosmosu, odsłaniając najskrytsze tajemnice natury.


Jak czytać ludzi. Radzi agent FBI

Autor: Dreeke Robin, Stauth Cameron

Gdy ludzie się spotykają, zaczynają sondować siebie nawzajem. Nie zdajemy sobie sprawy, że przyczyną wielu życiowych problemów jest nieumiejętność właściwego odczytania drugiego człowieka. Przewidywanie czyjegoś zachowania to nie fizyka kwantowa, lecz nauka społeczna. Musisz tylko napisać właściwe równanie – stosując logikę, strategię, sceptycyzm, spostrzegawczość – i nie zapominać, że prawda czasami bywa nieprzyjemna, a mimo to nie można zamykać na nią oczu - przekonuje Dreeke.


Krytyczni, wymagający i dysfunkcyjni rodzice

Autor: David M. Allen

Czy twój rodzic cię lekceważy, nieustannie krytykuje lub domaga się ciągłej uwagi? Czy martwisz się, że w końcu będziesz musiał zrezygnować z kontaktów z rodzicami?  Czy marzysz o bliskiej osobie, z którą można otwarcie porozmawiać? Czerpiąc z metod psychoterapii integracyjnej, David M. Allen uczy, jak dotrzeć do przyczyn powstawania krzywdzących zachowań rodziców, które najczęściej mają swoje źródło w przeszłości. Psychoterapeuta z czterdziestoletnim stażem udowadnia, że można na nowo zdefiniować wzorce rodzinne, uzdrowić wzajemne stosunki i stworzyć satysfakcjonujące relacje.


Jakoś wkrótce

Autor: Kelly Weinersmith, Zach Weinersmith

"Jakoś wkrótce" nie jest jednak książką stricte popularnonaukową – jest bardzo przystępnie napisaną, humorystyczną, a jednocześnie fascynującą opowieścią o tym, czym zajmują się obecnie naukowcy i inżynierowie na całym świecie i co może wywołać olbrzymie zmiany w naszym życiu w najbliższej przyszłości. Każda z omawianych w "Jakoś wkrótce" technologii rozpatrywana jest nie tylko pod kątem potencjalnych korzyści, jakie może przynieść naszej cywilizacji, ale także z punktu widzenia możliwych zagrożeń, jakie za sobą niesie. "Jakoś wkrótce" zdobyła tytuł Naukowej Książki Roku magazynów "The Wall Street Journal" i "Popular Science", a także błyskawicznie wspięła się na szczyty amerykańskich list bestsellerów.


Jak nie umrzeć. Radzi patolog sądowy

Autor: Jan Garavaglia

Któż może lepiej doradzić, jak nie umrzeć (za szybko) i przeżyć więcej lat w zdrowiu, niż lekarz sądowy? Jan Garavaglia, powszechnie znana jako doktor G. z programu dokumentalnego "Doktor G. - lekarz sądowy", robi to doskonale. W książce pod takim właśnie tytułem opowiada, czego nauczyli ją zmarli. Jak podkreśla, nie ma recepty na długowieczność, ale może podpowiedzieć, co robić, a czego się wystrzegać jak ognia, by przedwcześnie nie trafić na stół przedstawiciela jej profesji.


Poznaj swoje bakterie

Autor: Catherine Whitlock, Nicola Temple

Poznaj swoje bakterie to fascynująca, pięknie ilustrowana książka o bakteriach. Tych niezbędnych nam do życia i tych nam zagrażających. Tych, które wpływają na zdrowie naszych jelit i tych, które wpływają na nasz mózg i nasze zdrowie psychiczne.


Arktyczne marzenia

Autor: Barry Lopez

Arcydzieło literatury, niepowtarzalna i zapierająca dech w piersiach opowieść o dalekiej Północy i jej cudach – od skarłowaciałych lasów, zorzy polarnej i skutych lodem mórz, po woły piżmowe, niedźwiedzie polarne i narwale. Lopez przybliża historię rdzennych Inuitów i – często zakończone tragicznie – wyprawy śmiałków marzących o eksploracji lodowych wybrzeży. Pochyla się również nad niespodziewanymi zmianami, jakie może wywoływać w człowieku, jego marzeniach i pragnieniach ten surowy krajobraz.


Zostań Patronem

Od 2006 roku popularyzujemy naukę. Chcemy się rozwijać i dostarczać naszym Czytelnikom jeszcze więcej atrakcyjnych treści wysokiej jakości. Dlatego postanowiliśmy poprosić o wsparcie. Zostań naszym Patronem i pomóż nam rozwijać KopalnięWiedzy.

Patronite

Patroni KopalniWiedzy